سید محمد خاتمی پس از جلسه با میر حسین موسوی اذعان داشت: این جلسه و دیدار نمایشی بود. اینها من را مجبور کردند با موسوی دیدار داشته باشم.

به گزارش خبرنگار جهان، مدتی پیش رسانه های سبز از دیدار خاتمی با موسوی نوشتند، این در حالی است که همه تحلیل ها و اخبار حاکی از آن است که دو دستگی در جریان فتنه جدی است و این قبیل کارها صرفا با هدف حفظ وحدت ظاهری صورت می گیرد.

در همین رابطه یک منبع آگاه با اشاره به اظهارات اخیر خاتمی در میان تعدادی از نزدیکان خود گفت: خاتمی تمایلی برای شرکت در جلسه با موسوی نداشته است و بعد از این دیدار هم ضمن انتقاد از برخی مسائل طرح شده در این جلسه می گوید: اینها ـ موسوی و کروبی ـ جلوتر از نوک بینی شان را هم نمی توانند ببینند. پیش‌بینی‌هایشان هم از همین دست است. با این رویه نمی توان جریان را مدیریت کرد.

به گفته این منبع مطلع وی در ادامه گفته است: من به اینها گفتم شما چطور مدیریت نظام را نمی بینید؟ چنان دست به اعتراض زدید که نه کسی می توانست این قطار را کنترل کند و نه می شد از این قطار پیاده شد.

خاتمی همچنین در این جلسه گفته است: موسوی لجاجت بی مورد دارد. متاسفانه سیاست را زنانه کرده اند. اقداماتی کردند که باعث حمایت اجانب و رویگردانی مردم از اصلاحات شد.

به گفته این منبع آگاه خاتمی همچنین از کروبی هم اظهار گلایه کرده و گفته است: بیانیه های کروبی برای تقابل با نظام نوشته شد که اشتباه محض بود. موسوی و کروبی جز به خیابان‌ها نمی‌اندیشند. این کارها به تشکل های اصلاح‌طلب ضربه می زند. بنیاد باران هم که دارد کار فرهنگی می‌کند، اما برخی از دوستان مصاحبه می کنند و طوری حرف می زنند که انگار بنیاد باران فعالیت سیاسی دارد