حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با فارس در خصوص اظهارات وزیر اطلاعات كه گفته است جریانی، فتنه‌های بعد از انقلاب را هدایت و مدیریت می‌كند و بعد از 30 سال هنوز شناسایی نشده است، اظهار داشت: جریان فتنه دارای ظاهر و باطنی است كه ظاهر آن جریانات اخیر بود كه فتنه‌گران با اغتشاش‌گری مدعی تقلب شدند.

وی درباره «باطن جریان فتنه» نیز گفت: سران فتنه در داخل كشور فاقد توان هدایت جریان فتنه هستند.

نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم با اشاره به بیانات رهبری درباره جریان فتنه، تصریح كرد: بخشی از برنامه‌ریزان در داخل و بقیه در خارجند كه تاكنون شناسایی نشده‌اند كه رهبری دستور شناسایی عوامل خارجی و داخلی این جریان را به مسئولان دادند.

وی افزود: لیبرال‌، اصلاح‌طلب و حتی بنی‌صدر از این جریان حمایت كرد كه این نشان می‌دهد بنی‌صدر و اصلاح طلبان برنامه‌ریز این جریان نبود و جریانی در سایه وجود دارد كه باید شناسایی شود.

نماینده مردم بیرجند در مجلس هشتم با اعلام اینكه هنوز جریان پشت پرده جریان فتنه شناسایی نشده، اظهار داشت: شناسایی این جریان نیازمند كار زیادی است كه دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و سیاسی باید آن را انجام دهند.

وی با عنوان اینكه تا زمانی كه جریان فتنه شناسای نشده، فتنه‌گران در هر فرصتی از جمله هدفمند كردن یارانه‌ها به میدان خواهند آمد، اضافه كرد: باید تدبیر نظام به گونه‌ای باشد كه فتنه‌گران نتوانند از موقعیت‌ها سوء استفاده كنند.

ابراهیمی با اشاره به اینكه تلاش فتنه‌گران برای اخلال‌گری در اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها است، گفت: آنها دارای سناریوهای متعددی نظیر راه انداختن قحطی، كمبود و گرانی هستند.

وی با عنوان اینكه نباید دوباره به سران فتنه حیات داد، گفت: حالت كنونی كه بین مرگ و حیات است بهترین حالت برای سران فتنه است تا نزد مردم بیشتر شناسایی و رسوا شوند.