ایران آفتاب

کلیک کن ضرر نمی کنی!

توان فتنه رو به پایان است

 


ماجرای کروبی و فرار از امتحان مجلس خبرگان

به گزارش رسالت کروبی که طی یک سال گذشته به واسطه اتهام زنی ناروا به نظام و طرح ادعاهای دروغ تقلب و همنوایی با مخالفان نظام به شدت در میان افراد متدین و علاقه مند به نظام و امام وجاهت خود را از دست داده است به حربه جدیدی متوسل شد.
 
در سال69 و قبل از انتخابات مجلس خبرگان مهدی کروبی با رایزنی توانست گواهی تحصیل در حوزه علمیه را از برخی دوستان خود بگیرد که یکی از مهمترین گواهی ها مربوط به آقای یوسف صانعی بود که در آن قید شده بود آقای کروبی فردی مجتهد و دارای صلاحیت علمی و تقوایی است اما شورای نگهبان آن زمان علی رغم این اطلاعیه که معلوم بود چگونه صادر شده است برای اطمینان از صحت معلومات حوزوی کروبی وی را دعوت به دادن امتحان نزد فقهای شورای نگهبان کرد، اما کروبی که آن زمان رئیس مجلس بود ناگهان اعلام کرد که پای وی شکسته و در بیمارستان بستری است و قادر به شرکت در جلسه امتحان نیست اما همان زمان شورای نگهبان اعلام کرد حاضر است در بیمارستان از وی امتحان به عمل آورد اما کروبی که می دانست موضوع از چه قرار است قید امتحان و کاندیدا شدن در مجلس خبرگان را زد.
 
اکنون که کروبی به خاطر رفتارهای نسنجیده به چهره ای محبوب ضد انقلاب و مورد بغض و اعتراض چهره های متدین تبدیل شده است دست به دامان فردی شد که چند ماه قبل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه ای عدم صلاحیت وی را برای تصدی امر مرجعیت اعلام کرده است تا شاید برای بازسازی چهره وی کمکی کند!


منتظر بهانه هستیم تا قدس را آزاد کنیم

به گزارش  البرز، بی بی سی در گزارشی از موضع نیروی مقاومت بسیج درقبال تهدیدات نظامی علیه کشورمان نوشت : بسیج نیرویی شبه نظامی است که رسما بخشی از سپاه پاسداران به حساب می‌آید
دراین گزارش به نقل از سردار محمد رضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفان، آمده است که در صورت حمله نظامی به ایران، این کشور "بهانه" لازم برای ادای "تکلیف اولیه خود در قبال فلسطین" را پیدا خواهد کرد.
سردار نقدی با اشاره به اخبار مربوط به احتمال حمله نظامی به تاسیسات هسته ای این کشور گفت: "به خاطر تعهدات و ضوابط بین المللی، فرصتی ایجاد نمی شود تا تکلیف اولیه خود در قبال فلسطین را انجام دهیم. همه ما لحظه شماری می کنیم تا کشورهای سلطه‌گر دست از پا خطا کنند و ما بهانه حقوقی برای پس گرفتن سرزمین‌های اشغالی داشته باشیم."
او همچنین با اشاره به موضوع مذاکره مستقیم میان آمریکا و ایران گفت که آمریکا "عاجزانه" درخواست مذاکره دارد اما این ایران است که نمی پذیرد.
وی با اشاره به موضوع مذاکرات کشورهای غربی با ایران بر سر برنامه های هسته‌ای این کشور گفت: "امروز جوامع ذلیل غربی عاجزانه دست دراز کرده اند و خواستار مذاکره با جمهوری اسلامی هستند."
او با انتقاد از غرب در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران گفت که کشورهای غربی با حمایت از یک "قاتل" تلاش می کنند تا چهره ایران را "زشت" نشان دهند.


چند درصد دختران دوست پسر دارند؟

دکتر گلزاری در ادامه سخنان خود افزود، در ایران ۸۰ درصد دختران دبیرستانی با یک پسر دوست هستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند و این درحالی است که نوجوانان آگاهی کافی نسبت به این مسئله ندارند و ارتباطاتشان به ازدواج منجر نمی‌شود که این امر مطمئناً پیامدهای ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت.
نامه های دختران و پسران
وی همچنین به نتایج به دست آمده در تحقیقات و پژوهش‌هایی که در این زمینه در ایران صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: در حدود ۲۰ سالی که من در این زمینه تحقیق و پژوهش انجام داده‌ام، در نامه‌هایی که از سوی ۸۵ درصد از دختران در خصوص ارتباط‌های عاشقانه دریافت کرده‌ام مربوط به سن ۱۲ تا ۲۵ سالگی بوده و ۱۵ درصد از نامه‌ها مربوط به پسران بین ۱۴ تا ۱۷ ساله است. در این میان دختران بیش از پسران آسیب پذیر بوده و با پیامدهای بیشتری در این خصوص مواجه خواهند شد.
دکتر گلزاری همچنین بر لزوم آموزش و افزایش آگاهی در بین دانش آموزان تاکید کرد و گفت: ما باید گرایش ارتباط میان دختران و پسران را امری طبیعی قلمداد کنیم و با مطالعه و تحقیق در این خصوص راهکارهای مناسبی را در چارچوب فرهنگ جامعه خود ارایه نماییم


اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره حسین موسویان

به گزارش ایسنا وزارت اطلاعات اعلام كرد: با توجه به خبر منتشره در برخی رسانه‌ها و مطبوعات پنج‌شنبه مورخ ‌٢٨/٥/٨٩ به نقل از آقای علی صالحی رییس سازمان انرژی اتمی كشور مبنی بر عدم وجود جاسوس در تیم مذاكره كننده هسته‌یی دولت اصلاحات، وزارت اطلاعات قویا اعلام می‌دارد با عنایت به رای صادره از سوی شعبه ‌١٥ دادگاه انقلاب اسلامی تهران كه قطعی گردیده است، به استناد ماده ‌٥٠٥ قانون مجازات اسلامی، آقای حسین موسویان به جرم «جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی شده با پوشش مسوولین نظام و مامورین دولت و در اختیار قرار دادن اطلاعات مزبور به دیگران (افراد فاقد صلاحیت و بیگانگان)» به دو سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از مشاغل دیپلماتیك در وزارت امور خارجه و اشتغال در امور بین‌الملل سایر نهادها و ارگان‌های كشور محكوم گردیده است. لذا اقدام نامبرده مصداق روشن و كامل جاسوسی می‌باشد.


اولین نتیجه حمله به ایران نابودی اسرائیل است

روزنامه هافینگتون پست این تحلیل را در ارزیابی تبعات درگیری نظامی آمریكا با ایران عنوان كرد. این روزنامه آمریكایی، صهیونیست هایی را كه واشنگتن را تحریك به درگیری با ایران می كنند، به سگ های هار تشبیه كرد و نوشت: نتانیاهو، جفری گلدبرگ و جرج ویل صهیونیست می خواهند سربازان جوان آمریكایی به نیابت از اسرائیل وارد درگیری با ایران شوند اما ایران عراق نیست و بلافاصله می تواند جان چند هزار سرباز آمریكایی را در روزهای اول جنگ بگیرد.
این روزنامه نوشت: حمله به ایران به هیچ وجه آسان نیست. در حال حاضر هزاران سرباز آمریكایی در افغانستان و عراق كه مرزهای قابل نفوذ برای ایران دارند، گیر افتاده اند. ابلهانه است كه تصور كنیم بدون تلفات می توان از جنگ با ایران خارج شد.
به نوشته این روزنامه آمریكایی، سپاه پاسداران می تواند تاكتیك «حمله و گریز» را علیه كشتی های تجاری و نظامی در خلیج فارس به كارگیرد و با استفاده از موشكهای بالستیك برد متوسط علیه پایگاههای آمریكا در منطقه و علیه اسرائیل دست به حمله بزند. و یا اینكه به طور مستقیم علیه نیروهای آمریكایی در عراق و افغانستان دست به حمله بزند. كلیه این گزینه ها را ایران می تواند ظرف 48 ساعت از زمان آغاز درگیریها به اجرا درآورد. آنچه پیش بینی آن دشوارتر است واكنش نیروی قدس سپاه پاسداران است كه احتمالاً در خط مقدم حمله متقابل سپاه قرار خواهد داشت. واكنش احتمالی نیروی قدس حمله ای تماشائی به صورت چریكی علیه پایگاههای اطلاعاتی و سرمایه های آمریكا در كل منطقه خواهد بود كه به نظر می رسد سپاه پاسداران این مناطق را از قبل شناسائی نموده است. حملات ایران به صورت مخلوطی از جنگهای نامتقارن و موشكها و نیروی زمینی متعارف علیه پایگاههای آمریكا می تواند منجر به كشته شدن هزاران هزار سرباز آمریكایی ظرف چند هفته شود. خلاصه اینكه سپاه پاسداران عزم و قابلیت وارد آوردن تلفاتی بر نیروهای نظامی آمریكا را دارد كه از زمان جنگ دوم تاكنون سابقه نداشته است. بنابراین آمریكا نمی تواند وارد جنگی دیگر بر مبنای كذب و دروغ شود. این كشور استطاعت جنگی دیگر در راستای منافع اسرائیل را ندارد.
از سوی دیگر روزنامه كریستین ساینس مانیتور هم ضمن گزارشی نوشت: هرگونه درگیری نظامی با ایران می تواند پیامدهای وخیمی برای منطقه و حتی جهان داشته باشد و هزینه های بسیار سنگین بر دوش اسرائیل و آمریكا تحمیل كند. واكنش شدید ایران، امری حتمی و قطعی است. خطای اسرائیل با موشكباران از سوی حزب الله مواجه خواهد شد.
روزنامه القدس العربی هم نوشت: ایران با هر كشور دیگری متفاوت است و در صورت اشتباه اسرائیل، دست متجاوز را قطع می كند بلكه حتی می توان گفت كه اسرائیل در آن صورت دیگر بقایی نخواهد داشت.
خبرگزاری آمریكایی اینترپرس سرویس هم با ارزیابی جوانب امر نوشت: مقامات نظامی و امنیتی تل آویو مخالف درگیری نظامی با ایران هستند و معتقدند لفاظی های كسانی چون نتانیاهو علیه ایران غیرضروری و بیهوده است.
روزنامه واشنگتن تایمز هم در گزارشی مفصل از توانمندی های ایران نوشت و از جمله تأكید كرد ایران می تواند ناوهای جنگی نظیر یو اس اس كول را با قریب 9 هزار تن وزن از كار بیندازد


پول

گفت: اعتراف صریح تاجزاده درباره دروغ بودن ادعای تقلب در انتخابات، سران فتنه و عوامل مدعی اصلاحات را بدجوری توی هچل انداخته.
گفتم: خب! برای این كه سند وابستگی آنها به آمریكا و اسرائیل توسط خودشان مطرح شده و قابل انكار نیست.
گفت: حالا معلوم شده كه سرویس های اطلاعاتی آمریكا و اسرائیل و انگلیس از طریق جاسوسان حرفه ای خود سران فتنه و مدعیان اصلاحات را مدیریت می كرده اند.
گفتم: یكی از نزدیكان عوامل فتنه بعد از آبروریزی اخیر گفته است؛ این رسوایی به خاطر آن است كه به ساز آمریكا و اسرائیل رقصیدیم.
گفت: قبل این آبروریزی جدید هم یكی از عوامل بازداشت شده فتنه، اعتراف كرده بود كه ما به همراه خاتمی و كروبی و موسوی كاملا خودمان را در اختیار فرستادگان جرج سوروس صهیونیست و ماموران سفارت انگلیس قرار داده بودیم و حالا شد آنچه نباید می شد!
گفتم: یارو رفته بود بازار كه الاغش را بفروشد، بعد از مدتی جار زدن، خسته شد و یك گوشه ای به خواب رفت، چند دقیقه بعد با صدای پچ و پچ از خواب پرید و دید كه افسار الاغ به گردن خودش است و الاغش یك بسته اسكناس به دست گرفته و دارد پول می شمارد


به گزارش شبکه ایران، نمازگزاران شیرازی پس از اقامه نماز جمعه این هفته شیراز در اعتراض به پخش سخنان "سیدعلی‌محمد دستغیب" از رادیو فردا (ارگان رسمی سازمان سیا)، مقابل مسجد آتشی‌های شیراز (محل اقامت وی) تجمع کرده و شعارهایی علیه مواضع ساختارشکنانه او سر دادند.

مردم معترض با در دست داشتن تصاویر رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره)، انتقاداتی را نسبت به اظهارات و مواضع آقای دستغیب در حمایت از سران فتنه و نامه‌نگاری‌های وی به میرجسین موسوی و مهدی کروبی را مطرح کردند.

دستغیب در جریان فتنه سال گذشته، به عنوان یکی از حامیان میرحسین موسوی شناخته ‌شد و در نامه‌ها و بیانیه هایی از مواضع موسوی و دیگر سران فتنه حمایت کرده است.

او همچنین چند روز پیش، نامه‌ای را خطاب به آقایان موسوی و کروبی نوشت و ضمن توهین به مسئولان نظام، به حمایت مجدد از آن‌ها پرداخت.

اعتراض مردم به محتشمی‌پور و انصاری در شهرری

دامنه اعتراضات مردمی به حامیان جریان فتنه 88، به شیراز محدود نبود و برخی از حامیان این جریان در تهران نیز با اعتراض مردمی روبرو شدند. 

در جریان مراسم ختم حجت‌الاسلام درچه‌ای عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز، علی اکبر محتشمی‌پور و مجید انصاری مورد اعتراض مردم قرار گرفتند.

به گزارش تابناک، در این مراسم که بعدازظهر جمعه در مصلی شهرری برگزار شد، هنگام خروج آقایان محتشمی پور و انصاری، حضار در مراسم به آنان اعتراض کردند که منجر به دخالت پلیس شد.

گفتنی است آقای محتشمی‌پور به عنوان رئیس کمیته موسوم به صیانت از آرای میرحسین موسوی در انتخابات سال گذشته فعالیت می‌کرد و از سوی مردم به عنوان یکی از طراحان سناریوی تقلب در انتخابات شناخته می‌شود.

پیکر حجت‌الاسلام درچه‌ای در حالی تشییع شد که سران فتنه به علت آنچه احتمال اعتراضات مردمی اعلام شد، حاضر به حضور در این مراسم نشدند.


تعقیب مهدی هاشمی محال است

به گزارش شبکه ایران، سایت ضد انقلابی خودنویس در مطلبی با عنوان "همه فرزندان هاشمی" به معرفی فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر هاشمی پرداخت.

این سایت دختر بزرگ آقای هاشمی را چون یک مشاور در کنار پدر می داند که نمی‌توان او را آنقدرها دور از سیاست دانست.

به نوشته سایت مذکور "محسن اگر چه فرزند دوم است اما سومین فرزند سیاسی هاشمی است و شبیه‌ترین چهره را به پدر دارد."

سایت ضد انقلابی خودنویس فائزه هاشمی را گل سرسبد دموکراسی‌خواهی در خاندان هاشمی خوانده و عنوان کرده است که او سیاسی ترین و جسورترین فرزند آقای هاشمی هم هست.

این سایت در تعریف از فائزه هاشمی وی را رک‌ترین سیاستمدار دهه اخیر هم نامیده است.

سایت مذکور در ادامه با بیان اینکه مهدی هاشمی قائم مقام حسین مرعشی در کمیته راهبردی ستاد حامیان میرحسین بوده است، او را گرداننده سایت جمهوریت دانست.

این سایت ضد انقلابی در ادامه تلویحا تعقیب و دستگیری مهدی هاشمی را "امری محال" دانسته و نوشته است: وی پس از انتخابات بارها از سوی قوه قضاییه فراخوانده شده است و پیکان حملات جناح افراطی او را نشان گرفته است، اما چه کسی است که توان تعقیب او را داشته باشد؟

سایت مذکور در پایان یاسرهاشمی، فرزند کوچک آقای هاشمی را غیر سیاسی ترین فرزند این خاندان دانسته و وی را به جستجوگری عتیقه متهم کرده است


نوکیا سحرخیز را مسخره کرد

به گزارش شبکه ایران، یک شرکت مخابراتی بین‌المللی هم اظهارات یکی از مجرمان آشوب‎های خیابانی سال گذشته در ایران را به تمسخر گرفت و آن را ناشی از اشتباهات متعدد دانست.

چند روز پیش "عیسی سحرخیز" که چندی پیش خبر تمارض او به بیماری برای خروج از زندان و فرار به آمریکا از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شد، طی دادخواستی از شرکت "نوکیا زیمنس" و دیگر شرکت‌های مرتبط، به دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرد.

با این حال، شرکت نوکیا روز جمعه این شکایت را رد کرد و اعلام کرد: دعوی سحرخیز در جایی اشتباه، علیه طرف اشتباه و بر اساس فرض‌های اشتباه اقامه شده‌است.

این شرکت مخابراتی می‌افزاید: سحرخیز و پسرش به دنبال این هستند تا شبکه نوکیا زیمنس را به خاطر اقدامات اطلاعاتی و امنیتی مقام‌های ایرانی مقصر اعلام کنند، آن هم از طریق اقامه دعوی در ایالات متحده؛ یعنی کشوری که مطلقاً هیچ ارتباطی با موضوع دادخواهی آن‌ها ندارد.

گفتنی است فعالان سیاسی معتقدند جریان فتنه پس از اینکه متوجه شده اخبار جلسات محفلی و برنامه‌ریزی‌های سازمانی آن‌ها برای به اغتشاش کشیدن کشور، افشا شده است، تلاش می‌کند تا دستگاه‌ها و نهادهای امنیتی کشور را به خاطر انجام وظایف قانونی خود مورد سرزنش قرار دهد


وزیر دفاع با اشاره به خودكفایی نیروهای مسلح گفت: اكنون بیش از هر زمان دیگری مقتدرانه در مقابل رژیم استكبار ایستاده‌ایم.
وحیدی در ادامه به تهدیدات اخیر آمریكا علیه ایران اشاره كرد و گفت: ما صداهایی را می‌شنویم كه می‌گویند طرح نظامی در دست داریم و ما به آنها می‌گوییم ما همان ملتی هستیم كه برای اینكه یك وجب از خاك ایران به‌دست دشمن نیفتد هشت سال جنگیدیم و حدود 200 هزار شهید دادیم؛ آیا شما هم آماده‌اید كه سال‌ها بجنگید و ده‌ها هزار بلكه صدها هزار كشته به خانه ببرید؟ ما آماده‌ایم.
وزیر دفاع با اشاره به پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی اظهار داشت: در آن زمان همه ناراحت بودند؛ زیرا می‌گفتند: ما حاضریم همه چیز خود را بدهیم. امام چرا جام زهر را بنوشد. ناراحتی به این دلیل بود و گرنه ما در همان زمان هم پیروز بودیم.
وحیدی با بیان اینكه تا آخرین قطره خون و تا آخرین نفس از نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌كنیم، گفت: ما فكر باطل دشمنان اسلام را به گور می‌فرستیم. خفاشانی كه شب پروازند نمی‌توانند عقابان تیزپرواز را مستأصل كنند. آنها فكر می‌كنند با این تسلیحات نظامی‌شان می‌توانند ملت ما را بترسانند؛ درحالی‌كه ملت ما بر فراز قله‌ها پرواز می‌كند و رهبرمان دشمنان را به‌ذلت كشانده است


حاج منصور ارضی در جمع مناجات كنندگان در مسجد ارك تهران گفت: تا آخرین لحظه عمرمان هرگز با آمریكا مذاكره نخواهیم كرد و هركس كه بگوید می خواهد با آنها مذاكره كند مورد تمسخر قرار می گیرد.
 

به گزارش جهان وی ادامه داد: همایش ایرانیان خارج از كشور كه در روزهای اخیر تشكیل شده بود تنها به این دلیل بود كه بیایند این مسئله مذاكره با آمریكا را برای مردم جا بیاندازند اما خداوند آنها را ضایع كرد. 

این مداح مشهور خاطرنشان كرد: عده ای از منافقان اكنون در سایت های خبری خود آورده اند كه باید روز قدس شعار استیضاح مقام معظم رهبری را سر دهند و از اكنون برنامه ریزی خود را برای اهانت به مقام عظمای ولایت را آغاز كرده اند.

وی تصریح كرد: اگر موضع گیری آنها را از ابتدا به دقت نگاه كنیم اصلا با برنامه هسته ای ما كاری نداشتند، آنها می خواستند كه مقام معظم رهبری را نشانه بگیرند. 

حاج منصور ارضی با اشاره به اتفاقاتی كه در روز اول ماه رمضان (در ماجرای تعرض به محسن رضائی)در مسجد ارك تهران رخ داد گفت: آن دسته از افرادی كه به دنبال این امر بودند كه چرا من به ظاهر به آن آقا احترام گذاشتم بدانند كه رادیو فردا كه برای ضد انقلاب است در یك برنامه كه حدود 3 ساعت طول كشید به این موضوع پرداخت و گفت كه لباس شخصی های منصوب به من به فلان شخص كه از سرداران جنگ بوده است حمله كردند.
وی ادامه داد: من باید بگویم ببینید این كار های غلط شما به كجا ها كه نرسید.
وی با اشاره به حركت هایی كه اكنون رئیس دفتر رئیس جمهور انجام می دهد تصریح كرد: این آقا اكنون در حال كار كردن برروی كارخانه ها است تا بتواند بچه های متعهد را از آنجا خارج كند ونیروهایی كه خودش می خواهد  برآنجا مستقر كند كه خداوند نخواهد گذاشت این آقا به مقاصد خود برسد.
حاج منصور در گوشه ای دیگر از سخناناش گفت: مبلغ 9 میلیارد تومان بابت همایش ایرانیان خارج از كشور خرج شد و آنها اكنون برگشته اند و دیگر كاری به ایران ندارند اما عده ای از همین همسایه های نزدیك ما شب ها گرسنه می خوابند كه ما به آنها دقت نمی كنیم.


کروبی باز هم اخراج شد

کروبی که چندی پیش گفته بود حتی سر قبر پدرم هم نمی توانم بروم! این بار با واکنش از سوی امت حزب الله شهرری روبرو شد و مجبور به فرار از این شهر شد. به گزارش جوان آنلاین روز گذشته نفر پنجم انتخابات سال گذشته بدون قرار قبلی در مراسم ختم مرحو حجت الاسلام سید تقی موسوی درچه ای از اعضای مجمع روحانیون مبارزحاضر شده بود که با واکنش مردم متدین شهرری روبرو شد و در نهایت با اعتراض مردم که شعار می دادند " حرم عبدالعظیم جای منافقین نیست" مجبور شد با اعوان و انصارش شهرری را ترک کند.
لازم به ذکر است اعتراض مردم شهرری محدود به کروبی نبود و با شعار دادن علیه مجید انصاری و محتشمی پور که از افراد بسیار موثر در ایجاد توهم تقلب در سران فتنه بود این دو را نیز مجبور به خروج فوری از مراسم ختم و خارج شدن از شهرری کرد.البته برخی رسانه های همسو با این جریان خبر کذب برخورد فیزیکی با این دو را نیز منتشر کرده اند.
گفتنی است قرار بود خاتمی نیز در این مراسم شرکت کند اما به دلیل احتمال برخورد مردمی با خود از شرکت در مراسم ختم آن مرحوم خودداری کرد.
 


خاك برسرمان! برنامه ریزی هم نمی توانیم بكنیم

صراط - رقیب ناكام آرای باطله در انتخابات ریاست جمهوری تصریح كرد فتنه گران قادر به برنامه ریزی دوباره برای ادامه جنبش نیستند.

كروبی در دیداری كه مخاطبان آن «گروهی از جوانان اصلاح طلب» عنوان شده اند، تصریح كرد ادامه جنبش به برنامه ریزی نیاز دارد اما در شرایط كنونی، نمی توانیم یكجا جمع شویم و برنامه ریزی كنیم.
وی البته در توجیه بی كفایتی برای احیای دوباره فتنه و آشوب، سركوب را بهانه كرده اما متعرض این حقیقت نشده كه برنامه ریزی فتنه گران در طول 14ماهه پس از انتخابات، علی الدوام حالت كاهنده و نقض غرض داشته به نحوی كه در22بهمن و سپس روز كارگر و سالگرد انتخابات، با امحای مطلق فتنه و آشوب مواجه شدند.

كروبی در عین حال توضیح نداده كه چرا نظام باید برای براندازی و آشوب طلبی- به نیابت از آمریكا و اسرائیل- اجازه فعالیت و گردهمایی بدهد.

این نامزد سرمایه باخته در انتخابات، برای روحیه دادن به افراد سرخورده گفته است «اصولگرایان در میان خود دچار اختلاف شدیدی شده اند.» او همچنین درباره اختلافات شدید خود با دیگر فتنه گران، منكر ماجرا شده و می گوید «اختلافی وجود ندارد حتی برعكس، در این دوران سخت تلاش می كنیم با همدلی و همراهی امور را پیش ببریم.»

شایان ذكر است كروبی اگرچه ماهها قبل از انتخابات از سوی خاتمی و موسوی و حزب مشاركت و سازمان مجاهدین و كارگزاران دور خورده بود و در انتخابات نیز نتوانست اعتماد بیش از 330هزار نفر (كمتر از یك درصد 40میلیون شركت كننده) را كسب كند اما بلافاصله پس از انتخابات و با مشاهده برنامه ریزی سران فتنه برای القای تقلب و ایجاد آشوب، فرصت را برای موج سواری و پوشاندن بی اعتمادی مطلق مردم به شخص خود مناسب یافت و تلاش كرد با رفتارهای انتحاری، آب رفته را به جوی بازگرداند. با این اوصاف، دم زدن او از برنامه ریزی- در حالی كه اغلب به حلقه های اصلی برنامه ریزی افراطیون راه داده نشده- نوعی كلام مطایبه آمیز است و چه نظام اجازه تجمع برای برنامه ریزی بدهد و چه این اجازه را ندهد، كروبی جزو تصمیم گیران و سناریست ها قلمداد نمی شود بلكه اغلب در جلسات مذكور، نقش سیاهی لشكر یا بدلكاری كه باید خود را به در و دیوار بكوبد، به او واگذار می كنند.


جریان فتنه مرد

«یان لی اندرسون» خبرنگار نیویوركر پس از بازگشت از ایران، در مصاحبه با خبرگزاری بی‌بی‌سی، از شكست جریان فتنه و اقتدار ایران در مسیر پیشرفت خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران «یان اندرسون» خبرنگار «نیویورکر»،بعد از سفر اخیر خود به ایران در مصاحبه با رادیو ملی آمریکا اعلام کرد: من در این سفر با جمعی از سران و اعضای فتنه و همچنین محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران دیدار كردم و شكست این جریان و اعتماد به نفس بالای احمدی نژاد و اقتدار دولت را به چشم دیدم.

وی در این مصاحبه تصریح کرد: من در این سفر اعتماد به نفس بالایی را در احمدی نژاد دیدم که تاکنون هیچ گاه آن‌را احساس نکرده بودم؛ وی بسیار آرام و متین رفتار کرد.

اندرسون افزود: جریان فتنه دیگر هیچ حضور سیاسی در ایران ندارد و كاملاً سركوب شده است.

گفتنی است، اندرسون که یکبار دیگر نیز شش ماه پیش از انتخابات در دسامبر 2008 به ایران سفر کرده بود در این مصاحبه تأکید کرد: دیگر خبری از جریان شكل گرفته شده پس از انتخابات در ایران نیست


مجید


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو