ایران آفتاب

کلیک کن ضرر نمی کنی!

شیخ با مزه اصلاحات

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی حزب منحل شده ی اعتماد ملی از منع دیدار افراد با مهدی کروبی خبر می‌دهد.
به گزارش صراط حق شناس در حالی این خبر را در گفتگو با سایت دویچه وله اعلام كرده است كه مشخص نیست چه كسانی هنوز رغبت دارند تا با وجود اقدامات مضحك صورت گرفته توسط نفر پنجم انتخابات ریاست جمهوری با وی دیدار داشته باشند؟!
عضو شورای مركزی اعتماد ملی در تشریح دلایل ممنوعیت دیدار با شیخ با مزه ی اصلاحات را مسائل پیش آمده در ماه مبارك رمضان و تجمع مردم در مقابل منزل وی را بیان داشته است


انتقاد شدید رسایی از سخنان هاشمی

حمید رسایی در گفت وگو با ایرنا با بیان اینكه باید علت دیدار خانواده های زندانیان فتنه با هاشمی و محرمانه بودن محتوای آن را واكاوی كرد، گفت: دیدار خانواده فتنه گران با هاشمی رفسنجانی در حقیقت به دلیل فشاری است كه این خانواده ها به هاشمی رفسنجانی می آورند . آنان از هاشمی مطالبه می كنند تا پاسخگو باشد، زیرا آنان به تصور خود راس فتنه را هاشمی رفسنجانی می دانند.

رسایی افزود: این افراد به دلیل عملكرد خانواده هاشمی، وی را منشا فتنه می دانند از این رو در این دیدارها بیان می كنند كه فرزندان و خانواده های ما با طراحی ها و برنامه ریزی های فرزندان شما به خیابان ها آمده اند، با حمایت شما ادعای تقلب را مطرح كرده اند و نامه بدون سلام و والسلام شما مهمترین عامل در به خیابان آوردن ما بوده و از او می خواهند كه جوابگو باشد.

وی اظهار داشت كه خانواده های زندانیان فتنه در این دیدارها به هاشمی می گویند كه چرا باید فرزندان و همسران ما در زندان باشند ولی فرزندان و بستگان شما كه از طراحان اصلی فتنه بودند در دبی و لندن به راحتی مشغول زندگی باشند.

رسایی با بیان این كه مطمئنا متن كامل این دیدارها هیچ گاه منتشر نمی شود گفت: هاشمی از طرف خانواده های آنان تحت فشار است و این افراد در این جلسات به هاشمی اعتراض می كنند كه چرا او ادعاهای دروغ را مورد حمایت قرار داد و باعث شد كه عده ای به دلیل اعتماد به او كه جایگاهی در نظام داشت ، دست به اقدامات ساختارشكنانه بزنند.
وی گفت: حرف خانواده های زندانیان فتنه این است كه چرا تنها آنان باید هزینه بپردازند و فرزندان فردی مثل هاشمی كه سردمدار فتنه بودند باید در بهترین موقعیت ها در كشورهای خارجی زندگی كنند.

رسایی همچنین با اشاره به یك رفتار دیگر هاشمی كه وی معمولا قبل از برگزاری اجلاس های خبرگان مواضعی اتخاذ می كند و بعد از اجلاس مواضع دیگر، گفت: در گذشته هم شاهد بودیم كه هاشمی معمولا بعد از اجلاس خبرگان این ملاقات ها را صورت می دهد ومواضعی می گیرد كه در شان او نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای مجلس خبرگان باید این مساله را مورد توجه قرار دهند كه چرا هاشمی قبل از اجلاس خبرگان یك موضع دارد ولی پس از آن موضع اصلی خود را آشكار می كند.

رسایی تاكید كرد كه هاشمی نیز قصد دارد با جاخالی دادن این فشارها را به رهبری انقلاب منتقل كند و به جای محاكمه فرزندانش به دنبال آزادی بقیه فتنه گران است اما ما خیرخواهانه معتقدیم از آنجا كه رهبری فرموده اند مانند امام امت به كسی باج نمی دهند، بهترین اقدام این است كه وی فرزندان فتنه گر خود را تحویل مقامات قضایی دهد تا خانواده زندانیان هم احساس عدالت كنند و فشارها از هاشمی رفسنجانی برداشته شود


جزئیات جدید دیدار هاشمی در یک سایت ضدانقلاب

سایت ضد انقلابی جرس که از لندن مدیریت می شود، در خبر خود به نقل از آقای هاشمی رفسنجانی نوشته که وی احکام صادر شده برای فتنه گران را "جائرانه" خوانده و گفته است: من به واسطه زندان در زمان شاه حال شما را درک می کنم.
گفتنی است که جزئیات دیدار اردیبهشت ماه امسال رئیس مجمع تشخیص با متهمان ناآرامی‌های فتنه 88 را هم سایت وزیر ارشاد دولت اصلاحات منتشر کرده بود. آقای هاشمی در آن دیدار متهمان فتنه 88 را به استقامت فراخوانده بود.
ملاقات های آشکار و پنهان رئیس مجمع تشخیص با متهمان فتنه و نزدیکان آنان، وی را در معرض انتقادات تند مخالفان جریان فتنه قرار داده است.
بر همین اساس پیش بینی می شود که دیدار روز گذشته او و جزئیاتی که در آن مطرح شده هم، بر انتقادات وارد شده به آقای هاشمی اضافه کند


می‌خواهند با جوک شجاعت کروبی را مخدوش کنند

به گزارش شبکه ایران، نشریه اینترنتی «پیک نت» وابسته به بقایای حزب توده که پسر عیسی سحرخیز از عوامل میدانی حوادث پس از انتخابات در این نشریه نقش مدیریت اجرایی را دارد با اشاره به جوک‌های ساخته شده درباره کروبی نوشت: عوامل کودتا با ارسال جوک‌های لری تلاش می‌کنند نظر مردم را نسبت به کروبی تغییر دهند و شجاعت‌های او را ساده لوحی جلوه دهند و این یک جنگ روانی است که علیه کروبی به راه انداخته‌اند. 

بنابر گزارش رسالت، پیک نت از هواداران جنبش سبز خواست اگر جوکی علیه کروبی برای آنها ارسال شد آن را به سرعت پاک کرده و برای سایرین نفرستند!
 
حمایت سایت هتاک به اسلام و انقلاب از عنصری مانند کروبی باید علامتی روشن برای نادرستی مسیر وی باشد و کروبی دریابد که چه رفتاری داشته که رسواترین رسانه‌های مخالف نظام و امام و انقلاب برای وی کف و سوت می‌زنند و او را برای مقابله با نظام و مردم مورد تشویق قرار می‌دهند!
 
گفتنی است روز گذشته حسین کروبی پسر مهدی کروبی رد مقام دفاع از نامه پدرش به هاشمی رفسنجانی تحت این عنوان که پدرم دلسوز هاشمی است و او باید  هر چه زودتر راه خود را تغییر دهد و به آغوش مردم بازگردد خطاب به کسانی که در مورد بیماری پدرش شایعه سازی می‌کنند گفته بود: پدر من لر است و به این سادگی‌ها مریض نمی‌شود. و هر روز صبح نیم ساعت ورزش می‌کند و لاز من که پسر او هستم سرحال‌تر است.


هاشمی قبل از هر كاری 'مهدی 'را تحویل دهد

 سید' محمد جواد ابطحی' روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به مواضع هاشمی رفسنجانی پس از انقلاب، گفت: او باید بداند سیاست یكی به نعل زدن و یكی به میخ كوبیدن در عالم سیاست جوابگو نیست و او باید موضع اصلی اش را بیان كند.

وی با بیان این كه سران فتنه در نظر مردم بی اعتبار شده اند اظهار داشت كه همگان به این امر واقف هستند كه سران فتنه حكم مردگان سیاسی را یافته اند.

ابطحی گفت: آنان برای این كه بگویند ما زنده ایم، چكش را به دست هاشمی داده اند و به یكدیگر لبخند می زنند.

نماینده مردم خمینی شهر گفت: هاشمی باید بداند كار او كمك به انقلاب نیست بلكه كمك به ضد انقلاب است.

ابطحی افزود: این جای تاسف دارد كه هاشمی در خصوص كسانی قول مساعدت یاری می دهد كه این همه خسارت به نظام وارد كرده اند.

وی گفت: هاشمی روزهای پیری را می گذراند و دچار فراموشی شده و صحبت های امام را از یاد برده است كه حفظ نظام جزو اوجب واجبات است


آیا این خیابان در ایران است + عکس

در نظر اول شاید به نظر بیاید که این عکسی از یک خیابان در ایران است اما به هیچ وجه این طور نیست. این عکس متعلق به جنوب لبنان در در جاده ای منتهی به روستای «کفرا» می باشد. الحق که جای حسرت خوردن دارد.

kafra1.jpg


kafra2.jpgدسته گل کارلا برونی+عکس

این روزها رسانه های فرانسه جنجال تازه ای را بر سر ارتباطات خاص همسر رئیس جمهوری این کشور آغاز کرده اند. این جنجال ها پس از افشاگری روزنامه مشهور لیبراسیون درباره روابط ویژه کارلا برونی شدت بیشتری گرفته است و روزی نیست که مطلب تازه ای در این باره در رسانه های فرانسه منتشر نشود. 

البته عمده اقدامات برونی تاکنون در ملا عام و در حضور مطبوعات بوده و هیچ جای نگرانی بابت برای افشای کارهای او نیست و فتوای مربوط به امور نکوهیده در خفا برایش جایز نیست. فقط یک سرچ کوچولو در گوگل نیاز می باشد.

اخبار این جنجال ها به کاخ الیزه هم رسید و مسئوولان الیزه در بیانیه ای از رسانه ها خواسته اند تا وارد زندگی خصوصی رئیس جمهوری این کشور نشوند. 


                        
                           یکی از دوستان همسر رئیس جمهور فرانسه


به گزارش رجانیوز، در این جلسه که با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های همسر تاج‌زاده برگزار شد، هاشمی به سخنان حاضران که عمدتاً بر مبنای متهم کردن دستگاه‌های امنیتی و قضایی متمرکز بود، گوش داد و آنچنان که در خبر منتشر شده از سوی دفتر وی آمده است، آن‌ها را به صبر و متانت فراخواند.

در بخشی از اظهارات نقل شده از هاشمی که به تیتر بیشتر رسانه‌های حامی فتنه سال قبل نیز تبدیل شد، وی گفت که اگر بخواهم خواسته شما را به مأموران منتقل كنم مطمئن نیستم جواب مساعد بگیرم و شاید نتیجه عكس بدهد. ولی خواسته‌های شما را خدمت رهبری پیگیرم و امیدوارم بی‌نتیجه نباشد!

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داده است: مقام معظم رهبری درخصوص اعمال قانون و تسریع در رسیدگی و حقوق قانونی آن‌ها در زندان دستورات مناسبی صادر كرده بودند كه می‌تواند بسیاری از مشكلات حاضر را رفع نماید.

در خبر کوتاهی که دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت از این دیدار سه ساعت و نیمه منتشر کرده، هیچ اشاره‌ای به این مسئله نشده است که هاشمی فتنه‌انگیزی‌های این زندانیان را محکوم کرده باشد.

هنوز از واکنش دستگاه قضایی به این مداخله آقای هاشمی در وظایف این قوه و اظهارنظرهایی مبنی بر اینکه " اگر بخواهم خواسته شما را به مأموران منتقل كنم مطمئن نیستم جواب مساعد بگیرم و شاید نتیجه عكس بدهد"، خبری در دست نیست.

فخرالسادات محتشمی‌پور در حالی میاندار این دیدار بود که طی ماه‌های گذشته نامه‌هایی با محتوای سراسر کذب به رهبری و رئیس قوه قضائیه در مورد وضعیت همسرش منتشر کرده است و به‌طور مرتب اظهارات بی‌پایه‌ای را  به نقل از مصطفی تاج‌زاده همسرش در رسانه‌ها منتشر می‌کند.

آقای هاشمی در حالی با برگزاری این دیدار موافقت کرده است که مهدی فرزند وی بیش از یک سال است از کشور خارج شده و علی‌رغم ابلاغ احضاریه قضایی به وی، از بازگشت به کشور خودداری می‌کند و عملاً حکم یک متهم فراری را دارد.

همچنین فائزه هاشمی نیز علی‌رغم حضور در تجمعات غیرقانونی 25 خرداد، میدان ونک، 30 خرداد، روز عاشورا، اظهارنظرهای تحریک‌آمیز و موهن به‌دلیل قرار گرفتن در حریم امن پدر خود تاکنون حتی احضار نیز نشده است.

مهدی کروبی نیز هفته گذشته در نامه‌ای به هاشمی از او خواسته بود در آستانه اجلاس خبرگان رهبری در مورد صلاحیت رهبری بررسی‌هایی انجام دهد. کروبی سال گذشته هم در نامه‌ای به هاشمی از او خواست تا به شنیده‌ها در مورد تجاوز جنسی به زندانیان تحقیق کند. ادعای بی‌پایه‌ای که هاشمی در قبال آن مشابه نامه اخیر سکوت معناداری کرد.

تعداد زیادی از ناظران سیاسی نقش آقای اکبر هاشمی رفسنجانی در حوادث سال گذشته را کاملاً مؤثر می‌دانند.


حضارمعاون رییس جمهور باشکایت مهدی هاشمی

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی شكایت فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از مدیر مسئول سابق «وطن امروز»، 3 روز به مهرداد بذرپاش فرصت داده شده تا به دادسرای كاركنان دولت مراجعه كند.

مهدی هاشمی شكایت خود از بذرپاش را به صورت وكالتی انجام داده و این در حالی است كه تاكنون در سفارتخانه ایران در لندن برای امضای نسخه اصلی شكایت خود حضور پیدا نكرده و شكایت وی به استناد تصویر وكالتنامه وی دنبال می‌شود.

این شكایت در حالی صورت می‌گیرد كه مهدی هاشمی بیش از یك سال است از كشور خارج شده و پس از احضار از سوی قوه قضائیه به عنوان متهم حوادث سال 88 تاكنون به كشور مراجعه نكرده و تحت تعقیب قضایی محسوب می‌شود


جنگ ما برادرکشی بود! (به مناسبت هفته دفاع مقدس)

“جزیره”، “مجنون” چشمان تو بود و مژه های بلندت، مژده می داد به من که تو لیلایی. امسال مضاعف شدی “همت”، نزد “آقا”. راستش را بگو؛ خدا کی و کجا سرمه بر چشمانت کشید؟ “طلائیه” یعنی تلالو نگاه تو و من در جنوب هنوز هم دنبال سر تو می گردم. خوب شد چشمت را جا گذاشتی در افق و سرت را در خیبر. داغ دل ما وجه تسمیه رقیه است و در همین فتنه ای که گذشت عده ای که بسیجی نبودند، به تو گفتند؛ بسیجی واقعی. ما حاضریم با اسم تو، ما را بکوبند. این نهایت عشق ماست به سردار خیبر. ما دیوانه چشمان تواییم؛ بگذار با اسم تو، ما را بکوبند. به جایی برنمی خورد. تو حاضر بودی آب بخوری در پوتین ما و ما عشق می کنیم، نام تو را بر سر ما می زنند. تاج سر مایی ای سردار خیبر. بگذار همت را بر سر ما محکم تر بکوبند. تو اما خوب زمانی پر کشیدی. سنگر تو در سه راه شهادت بود، نه سه راه جمهوری. دشمن ما زیاد با امام عکس دارد. بعثی نیست. بعضی از تتمه خط امام است. تو راحت با تفنگ می کشتی عراقی ها را و کسی هم خشونت طلب صدایت نمی کرد اما ما بر سر آشوبگر عاشورا هم که باتوم خواباندیم، به ما گفت؛ “بسیجی واقعی، همت بود و باکری”. نمی دانی، چه لذتی دارد وقتی به نام تو به ما زخم زبان می زنند. به نام امام هم به تو می گفتند منافق. یادت هست؟ به نام طالقانی به تو می گفتند تندرو و به نام بهشتی به تو می گفتند لیبرال. یادت هست؟ به نام تو اگر به ما نیش نزنند، باید در بسیجی بودن مان شک کنیم. ما متوسلیم به متوسلیان تو. کاش به نام برادر احمد هم یکی پیدا می شد و شعاری می ساخت و می کوباند بر سر ما. کوتاه شده این سایه، سالهاست از سر ما. دیر کرده. همیشه نرفته، برمی گشت. دیر کرده. پرستویی نبود که دیوانه بهار باشد. بهار را احمد، دیوانه خود کرده بود و برادران دستواره را هم. قوجه ای را هم. کریمی را هم. وزوایی را هم. ورامینی را هم. هر شهیدی که در قطعه ۲۶ آرمیده است، دیوانه حاج احمد است. خود تو هم مجنون او بودی. دوکوهه را یادت هست؟ تو را در زمین صبحگاه، امر می کرد که حساب دست دیگر بچه ها بیاید. یادت هست؟ پشت بیسیم با آن صدای تودماغی ات یادت هست، چه می گفتی به احمد؟ انگار لیلی و مجنون داشتند عشق مخابره می کردند. یادت هست؟ بیسیم شما را الان به ما نمی دهند. می گویند؛ خشونت طلبی است. پای دشمن را نه به مهران که باز کردند به همین تهران اما اسلحه شما را به ما ندادند. می گویند؛ خشونت طلبی است. بگذار تفنگ تو را بکوبانند بر سر باتوم ما. بگذار سلاح گرم تو، دلگرم کند اسلحه سرد ما را. بگذار به نام تو، ما را بکوبند. بیمی نیست. عشق است. به نام محمد، مگر کم علی را کوبیدند؟ به نام خدا، مگر به رسول خدا شاعر نگفتند؟ بگذار به نام تو، ما را بکوبند. ما حق مان است. دیر به دنیا آمدیم. ما هم باید طرف حساب مان، بعثی ها می شدند، نه بعضی ها. ایراد از ماست که دشمن مان شناسنامه عراقی ندارد. ایرانی الاصل است و هر چه عکس بود، با امام گرفت. ما دیر به دنیا آمدیم. عکاس، قابش را بسته بود. ما جنگ ندیده ایم. چه کنیم؟ تو یک راهی جلوی پای ما قرار بده. سکوت کنیم، متهم می شویم به خیانت. حرف بزنیم، متهم می شویم به تندروی. اینجا برای هر پروانه ای که گرد شمع می گردد، یک حرف در می آورند. خوب زمانی بالت سوخت. تو را به این بهانه که چند عراقی را کشته بودی، پیکر بی سرت را غریبانه تشییع نکردند اما حسین غلام کبیری، گناهش این بود که بعثی ها او را نکشتند، بعضی ها او را کشتند. همت! جنگ تو را برادرکشی خواندند اما برادرکشی، جنگ ما بود. برادران ما را همان برادرانی کشتند که بیشتر از یوسف، با یعقوب عکس داشتند. حالا همین برادران، چاه فتنه را ول کرده اند و چسبیده اند به چاله کهریزک. هم غلام کبیری شهید است، هم بعضی ها و این وسط فقط لعنت بر بعثی ها. دشمن ما اگر ایرانی از آب در آمده، اگر برادر ماست، تقصیر خودمان است. ما دیر به دنیا آمدیم. تهمت برادرکشی را باید به ما می زدند. همت! شهادت چه راحت بود در جنگ شما اما در جنگ ما، جراحت را یوسف برمی دارد و برای برادرانش کارت بنیاد شهید صادر می کنند. می بینی همت! جنگ ما کمی پیچیده است. خیلی راحت می توان گفت: “جزیره، مجنون چشمان تو بود” اما اینجا یهودای فتنه، چشم دیدن یوسف را ندارد و بیشتر از بنیامین، در خط یعقوب است. گیج می کند این فتنه آدم را. خدا رحم کند به کنعان ما. صد رحمت به برادران یوسف. دروغ گویان خوبی بودند. اینجا عده ای معتقدند؛ یوسف، گرگ را خورده. حرف هم بزنی، می گویند؛ ملاک، جذب حداکثری است، برادرکشی، بی بصیرتی است! اینجا به نام علی، عمار را می زنند و به نام ماه، ستاره را و به نام شمع، پروانه را. خوب وقتی همت، خار در چشم تو رفت. شهادتت مبارک اما استخوان، نه در گلو، که در بغض ماست. خار فرو رفته در اشک ما. به احمد بگو برگردد. کجا بگردد، دنبال پرستو، بهار؟ اینجا خار، خودش را برادر گل می داند. نگذار این شکوفه، میوه کوفه دهد. با تو هستم همت. بگو برگردد پرستو. پائیز نیامده، زرد شده ایم. باد نوزیده، افتاده ایم از درخت. مرگ برگ را نمی بینی سردار؟ با تو هستم. به احمد بگو برگردد. اینجا عده ای که دکترای بصیرت دارند، فکر می کنند چون دسته تیشه از چوب درخت است، پس تیشه با ریشه برادر است. کو آن سنگ غیرتی که بشکند این بصیرت شیشه ای را؟ متوسلیان من کجاست همت؟ من بهارم. دنبال یارم. بی پرستو، خواهم مرد

قطعه26


در آستانه یك جنگ احتمالی قرار داریم

سردار سرلشگر پاسدار غلامعلی رشید جانشین ستادكل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات كشورهای آمریكا و رژیم صهیونیستی بعد از حادثه مشكوك 11 سپتامبر برای كشورهای منطقه افزود: یكی از دلایل وجود تهدیدات چهار جنگی است كه كشورهای اسرائیل و آمریكا در كمتر از هشت سال در منطقه به وجود آوردند و به واسطه آن،هزاران نفر كشته و میلیون‌ها انسان بی‌خانمان شدند و زیرساخت‌های كشورهای عراق، افغانستان،لبنان و فلسطین را خراب كردند و در نهایت نفاق و دورویی دم از حقوق بشر می‌زنند و می‌بینیم آنهایی كه در كشورهای مسلمان،مسلمانان را می‌كشند اسلام و مسلمانان را دشمن اول خود می‌دانند و به همین خاطر به قرآن كریم اهانت می‌كنند.

وی گفت: آنها از مقاومتی كه در لبنان، ‌عراق و ایران صورت می‌گیرد احساس شكست می‌كنند یقینا در عراق و افغانستان شكست خورد‌ه‌اند و اسرائیل هم در لبنان و غزه شكست خورده است.

سرلشكر رشید گفت:در حال حاضر هم در شرایط تهدید به سر می‌بریم و ارتش و سپاه ما دائم خود را آماده می‌كنند و این سخن گزافه نیست كه ما در آستانه یك جنگ احتمالی در آینده هستیم. با این تهدیدات هر روز طبل جنگ می‌زنند. در طول 10 سال گذشته همواره تهدیداتی بر علیه ما وجود داشته است. البته فكر می‌كنم فرماندهان نظامی آمریكا این اشتباه استراتژیك را مرتكب نخواهند شد زیرا از لحاظ نظامی قادر به حملات زمینی علیه ایران نیستند و نسبت به اقدام هوایی و موشكی فكر نمی‌كنم این خطای استراتژیك را فرماندهان نظامی مرتكب شوند زیرا آنها به خوبی می‌دانند كه ایران از قدرت بازدارندگی و توان بالای موشكی برخوردار است و در دریا قابلیت‌های فراوان دفاعی دارد.


فرار به جلو «مهندسان آشوب»

مجمع روحانیون در اقدامی هماهنگ با حزب مشاركت و سایت نوروز اقدام به هیاهو و ردگم كنی درباره اظهارات سردار مشفق علیه فتنه سال 88 كردند. «مجمع» و «سایت نوروز» همزمان به انتشار مقالاتی علیه این اظهارات پرداختند و ادعا كردند به استناد سخنان سردار مشفق، انتخابات مهندسی شده بود چرا كه دستگاه های اطلاعاتی كشور به رصد كردن عرصه پرداخته اند!
در بیانیه منتشره به نام مجمع روحانیون آمده است: از مجموع مطالب و گفتار سردار مشفق اقرار شده كه یك جریان نظامی امنیتی خارج از حد و وظایف خود دست به اقدامات غیرقانونی از دو سال قبل از انتخابات و پس از انتخابات زده و با شیوه های غیر قانونی، غیرشرعی، غیر انسانی و غیراخلاقی به مهندسی انتخابات پرداخته اند... ایشان بی پروا ادعا می كند كه اقدامات قانونی و آشكار اصلاح طلبان برای براندازی نظام است. این چه ادعای مسخره ای است كه آقای خاتمی برای روی كارآمدن به جذب حمایت خارجی بپردازد؟ و زشت تر و مفتضح تر، تهمت آشكار دریافت میلیون ها دلار پول از بیگانگان برای لطمه به انقلاب است.
فرار به جلوی نویسنده-گان- بیانیه منتسب به مجمع روحانیون در حالی است كه محمدعلی ابطحی پیش از این با اشاره به برنامه ریزی گروه های موثر در فتنه برای آشوب (به واسطه القای تقلب و ...) تصریح كرده بود شعار تقلب، اسم رمز آشوب بود. در این میان معلوم نیست مجمع روحانیون ملاقات كسانی نظیر خاتمی با راسموسن (دبیر كل ناتو) و جورج سوروس را انكار می كند یا اختصاص بودجه های رسمی از سوی وزارت خارجه و كنگره آمریكا و برخی كشورهای اروپایی به فتنه گران مدعی اصلاح طلبی را؟ آیا مجمع می تواند حمایت علنی اوباما و كلینتون و رابرت گیتس و شیمون پرز و نتانیاهو را از مدعیان اصلاح طلبی و فتنه سبز كتمان كند و اگر این حمایت های سیاسی و مالی و اطلاعاتی و رسانه ای پرحجم واقعیت دارد كه دارد باید پرسید، این حمایت ها برای تقویت جمهوری اسلامی بوده یا براندازی آن و فتنه گران لانه كرده در گروه هایی نظیر مجمع، كدام بخش ها از پازل دشمن را - در همسایگی گروهك هایی چون منافقین، بهائیت، نهضت آزادی، تندرو ... پر می كرده اند؟
از سوی دیگر اینكه وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران بر سازمان های جاسوسی انگلیس و آمریكا و اسرائیل پیش دستی كرده و نیروهای میدانی این جریان را تحت نظر گرفته اند و گذر زمان هم درستی ارزیابی های آنان را نشان داده، درخور تقدیر نسبت به عمل به وظایف قانونی و انقلابی و ملی خود هستند همچنان كه پاسداری از انقلاب یكی از وظایف ذاتی سپاه پاسداران است.
فتنه گران در اجرای سناریوی آشوب و براندازی چنان هیجان زده بودند كه از هیچ اقدامی- از آشوب خیابانی گرفته تا شعار به نفع آمریكا و اسرائیل و هجمه به جمهوری اسلامی، امام خمینی، ولایت فقیه و رهبری و سرانجام هتاكی نسبت به اسلام و عاشورای حسینی - دریغ نكردند و همه این اقدامات در كارنامه خیانت های برخی اعضای مجمع روحانیون و حزب مشاركت به ثبت رسیده است


دفاع مقدس(به مناسبت هفته دفاع مقدس)

31 شهریور 1359 با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی همزمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب ایران، جنگ 8 ساله حكومت صدام حسین علیه ایران آغاز شد. این جنگ 19 ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و چند روز پس از آن اتفاق افتاد كه صدام پیمان الجزایر را در برابر دوربین‌های تلویزیون بغداد پاره كرد. صدام در نطقی با تأكید بر مالكیت مطلق كشورش بر اروند رود (كه وی آن را شط‌العرب نامید) و ادعای تعلق جزایر ایران به «اعراب» جنگ را در زمین، هوا و دریا علیه ایران آغاز كرد.
این جنگ در حالی شروع شد كه مردم ایران دوران نقاهت پس از انقلاب را می‌گذراندند و طبعاً به بازسازی كشور و آرامش و سازندگی می‌اندیشیدند. نیروهای مسلح نیز به دلیل آن كه انتظار جنگ را نداشتند، از آمادگی چندانی برای رویارویی در یك نبرد بزرگ برخوردار نبودند. به همین دلایل، نظامیان عراق در ماههای اول پس از شروع حمله، موفق شدند چند شهر مرزی را در غرب و جنوب ایران تصرف كنند


ادامه مطلب

8ماه دفاع مقدس(به مناسبت هفته دفاع مقدس)

این روزها و در آستانه ۸ سال دفاع مقدس، می خواهم از ۸ ماه دفاع مقدس بگویم. این تعبیر ۸ ماه دفاع مقدس را اول بار من در وبلاگ “خصوصی نیست” دیدم و چه تشابه جالبی بود تکرار این عدد ۸ در هر دو دوره دفاع مقدس. اگر ۸ سال دفاع مقدس حدود ۲ سال بعد از پیروزی انقلاب حادث شد، ۸ ماه دفاع مقدس درست از فردای پیروزی پابرهنه ها در انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد. در ۸ سال دفاع مقدس اگر ما تنها یک بنی صدر داشتیم، در ۸ ماه دفاع مقدس، زیاد شده بود تعداد بنی صدرها. در ۸ سال دفاع مقدس اگر رئیس جمهور ما بنی صدر بود، در ۸ ماه دفاع مقدس بودند رئیس روسایی که پست شان ریاست جمهوری نبود اما دقیقا همان کار بنی صدر را می کردند. در ۸ سال دفاع مقدس چه زود خیانت بنی صدر آشکار شد ولی در ۸ ماه دفاع مقدس بنی صدرهایی داشتیم و داریم که از بس با امام و آقا عکس دارند باید احترام شان را نگه داشت. در ۸ سال دفاع مقدس، ما از نزدیک ۳۰ کشور اسیر گرفتیم اما در ۸ ماه دفاع مقدس تعدادی از اسرای ما نه فقط خارجی نبودند که خود را داخل خط امام هم می دانستند. در ۸ سال دفاع مقدس تمام دنیا علیه ما بود و در ۸ ماه دفاع مقدس تمام دنیا بعلاوه تمام آنها که با امام در پاریس و ترکیه و نجف بودند علیه ما بودند. در ۸ سال دفاع مقدس، کشورهای خارجی حتی به رزمندگان ما سیم خاردار هم ندادند اما در ۸ ماه دفاع مقدس، همین ها به حساب دشمنان داخلی ما چه بسیار که دلار واریز کردند. در ۸ سال دفاع مقدس پیکر همت باشکوه تشییع شد اما در ۸ ماه دفاع مقدس پیکر حسین غلام کبیری و امیر ذوالعلی چه غریبانه مشایعت شد. در ۸ سال دفاع مقدس فقط تعدادی از شهدای بسیج گمنام بودند اما در ۸ ماه دفاع مقدس اغلب شهدای بسیج گمنامند. در ۸ سال دفاع مقدس، شعار دشمن معلوم بود اما در ۸ ماه دفاع مقدس، دشمن با شعار اسلام و الله اکبر و امام و باکری به جنگ ما آمده بود. در ۸ سال دفاع مقدس، فهمیده ها لااقل اسلحه ای و نارنجکی برای دفاع از خود داشتند اما در ۸ ماه دفاع مقدس تنها سلاح ما برای جنگ با منافقین مسلح به انواع و اقسام سلاح گرم و سرد، باتوم بود. در ۸ سال دفاع مقدس رزمنده ها را با اسپند و دود عود بدرقه می کردند ولی در ۸ ماه دفاع مقدس، هیچ کس بسیجیان خامنه ای را از زیر قرآن رد نکرد. در ۸ سال دفاع مقدس، اگر جایی فتح می شد، همه آن پیروزی را در بوق و کرنا می کردند اما در ۸ ماه دفاع مقدس، اگر بچه های فلان پایگاه بسیج جایی را پاکسازی می کردند، این خبر حتی به گوش مسئولین امروز روایت فتح هم نمی رسید. در ۸ سال دفاع مقدس طرف حساب ما آمریکا بود و صدام اما در ۸ ماه دفاع مقدس دست دشمن از آستین راست و چپ همین جمهوری اسلامی بیرون می آمد. در ۸ سال دفاع مقدس ما با خمسه خمسه طرف بودیم اما در ۸ ماه دفاع مقدس طرف حساب ما گاه حتی اهل خمس و زکات هم بود. در ۸ سال دفاع مقدس صدای دشمن را از رادیوی بغداد می شنیدیم اما در ۸ ماه دفاع مقدس صدای دشمن از حنجره نزدیکان امام بیرون می زد. در ۸ سال دفاع مقدس رزمندگان ما از اروند وحشی رد شدند که روزی ۲ بار جزر و مد داشت ولی در ۸ ماه دفاع مقدس بچه های بسیج از عرض سایت هایی رد شدند که ثانیه ای ۲ بار آپ می شد. در ۸ سال دفاع مقدس بقایای حزب توده عملیات والفجر مقدماتی را لو دادند و در ۸ ماه دفاع مقدس، خاتمی منافق، هوس باز و نجس العین، با جرج سوروس مذاکره می کرد. خاتمی سید نیست؛ نسلش به اولاد پیغمبر بر نمی گردد. برمی گردد به الاغ طلحه. خاتمی غلط کرده فرزند روح الله خاتمی باشد. آن مرد بزرگ، نوح بود و خاتمی پسر نوح است و چون جفتک انداخت ما او را از کشتی انقلاب پرت کردیم بیرون. سگ اصحاب کهف آدم شد اما چون خاتمی عین نجاست است، پس همان پسر نوح است. خاتمی غلط کرده ما را دعوت کند به وحدت، به شرکت در راهپیمایی روز قدس. خاتمی باید اعدام شود؛ نه یک بار و ۲ بار. چند بار. خاتمی قاتل است؛ قاتل غلام کبیری زیر عبای فتنه او کشت برادر بسیجی ما را. خاتمی باید خلع لباس شود و بعد اعدام شود برود آب خنک بخورد. در جهنم حتما به خاتمی ملعون و موسوی بی غیرت و این خر از همه جا بی خبر تجاوز خواهد شد. گلوله آتش در آستین خاتمی و پاچه کروبی باید کرد تا دیگر علیه نظام ۳۰۰ هزار شهید غلط زیادی نکنند. آری؛ ۸ سال دفاع مقدس، ۸ سال باشکوه بود اما ۸ ماه دفاع مقدس از آنهم باشکوهتر است. ما بسیجیان خامنه ای مقام مان از بسیجیان خمینی بالاتر است. ما با توپ و تانک و جاسم نفهمیده در تنگه چزابه نجنگیدیم؛ با ۲۵۰۰ ماهواره جاسوسی جنگیدیم در تنگه احد. قالیباف و محسن رضایی و حسن روحانی و ناطق و ساکت و فتح الله زاده و هدایتی و واعظ آشتیانی و … همه به غنیمت چسبیده بودند و ما با دست خالی اجازه ندادیم این بار دندان دین پیامبر را بشکنند. ما فاتحان ۸ ماه دفاع مقدس ایم؛ کسی را نداریم از ما تجلیل کند. ما آوینی نداریم. آهنگران نداریم. شهید گمنام داریم اما آمار مزارش را نداریم. آخر “ما زخم خوردگان تیره ترین و سردترین و بلندترین شب های جور بودیم …”.

قطعه 26


به گزارش شبکه ایران، آقای هاشمی در مراسم تجدید بیعت اعضای مجلس خبرگان رهبری با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سخنانی، از مشاهده امام خمینی (ره) در خواب و صحبت با وی خبر داد. هاشمی رفسنجانی تاکید کرد که این اتفاق یک بار نیفتاده و او در ماه رمضان امسال، بارها حضرت امام را در خواب دیده و با ایشان صحبت کرده است.

وی البته گفت که محتوای خواب های خود را دقیقا به خاطر نمی آورد با این حال بخش اعظم سخنانش را به تعریف این موضوع اختصاص داد.

خواب آقای هاشمی با پوشش بسیاری از رسانه های اصلاح طلب و حامی فتنه مواجه شد. در این میان واکنش یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب به این اظهارات آقای هاشمی هم در نوع خود جالب است. روزنامه "آفتاب یزد" تیتر یک شماره امروز خود را با فونت بسیار درشت و با عنوان عجیب "امام به رفسنجانی چه گفت؟" منتشر کرد!

 


گفتنی است پیشینه استفاده سیاسی از "خواب" به انتخابات ریاست جمهوری سال 84 بازمی‌گردد؛ جایی که مهدی کروبی پس از ناکامی در راهیابی به دور دوم انتخابات مدعی شد که او پیروز انتخابات بوده ولی بعد از آنکه یک ساعت خوابیده، ناگهان متوجه شده که به رده‌های پایین سقوط کرده است!

این مساله بعدها در میان مردم به عنوان طنز و شوخی دهان به دهان چرخید تا جایی که در انتخابات سال گذشته نیز این مساله توسط پیام کوتاه میان مردم رد و بدل می‌شد.

اما بهره برداری سیاسی از خواب و کشاندن محتوای آن به صدر رسانه ها درحالی است که اطرافیانش آقای هاشمی بارها دولت و شخص رئیس جمهور را به خرافاتی بودن و رمالی متهم کرده‌اند؛ مساله‌ای که در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته نیز بسیار پررنگ دنبال شد و میرحسین موسوی رسما در مناظره با محمود احمدی‌نژاد از این عبارت استفاده کرد


 • کل صفحات:6  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 •   

مجید


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic