ایران آفتاب

کلیک کن ضرر نمی کنی!

عربستان دنبال عملیات خرابکاری در ایران

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روزنامه نیویورک پست در خبری مدعی دست داشتن ریاض در ایجاد ناآرامی در یکی از شهرهای جنوبی ایران(اهواز)شد.
به نوشته این پایگاه خبری،در یکی از شهرهای جنوبی ایران سعودی ها با صرف هزینه های زیاد سعی در ایجاد تفرقه با حربه اختلاف بین شیعه و سنی دارند.
"نیویورک پست" سپس نوشت: عربستان سعودی و متحدینش برای مقابله با ایران در پی باز نمودن جبهه ای مخفی با انجام اقدامات خرابکارانه پنهانی و به اصطلاح "Proxy war” هستند.
گفتنی است که چندی قبل نیز برخی عوامل مرتبط با گروهک تروریستی خلق عرب در اهواز دستگیر شدند


استخدام مزدور برای اشغال جزایر ایرانی

امارات برای گرفتن جزایر سه گانه از ایران، مزدور استخدام کرده است. روزنامه نیویورک تایمز، در گزارشی از تشکیل یک گردان ۸۰۰ نفره از نیروهای خارجی برای امارات عربی به منظور دفاع از این شیخ نشین در برابر حملات خارجی و همچنین اشغال جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک خبر داد. این مأموریت را ولیعهد امارات به "اریک پرینس" مؤسس شرکت بلک واتر داده است. این شرکت، عده‌ای از کلمبیائی‌ها را تحت عنوان کارگران ساختمانی وارد امارات کرده اما در حقیقت، آنها سربازان یک ارتش مخفی امریکایی که توسط مزدوران هدایت می‌شود و متعلق به "اریک پرینس" موسس بلک واتر است،‌ هستند. ولیعهد امارات به این شرکت آمریکائی تأکید کرده مزدوران را نباید از میان مسلمانان انتخاب کند زیرا آنها حاضر نمی‌شوند مسلمانان را بکشند. از این جمله پیداست که یکی از مهمترین اهداف استخدام مزدور برای امارات اینست که جلوی شورش‌های احتمالی داخلی را بگیرد.


افشاگری پدر داماد احمدی نژاد

احمد خورشیدی در گفت‌وگو با فرارو پیرامون ماهیت جریان موسوم به انحرافی اصولگریان گفت: «در هر مرحله‌ای از مراحل انقلاب بحث انحراف وجود داشته و تا آخر هم وجود خواهد بود.»

وی افزود: «همیشه انحراف از یک جریان حق به وجود می‌آید به این معنا که وقتی عده ای در درون یک جریانی نفوذ می‌کنند و می‌خواهند آن را به چپ و راست ببرند، می‌گویند که انحراف به وجود آمده است. این مساله در جریان اصولگرایی هم وجود داشته و دارد و خواهد داشت.»

این حامی سابق دولت با بیان اینکه در چند ماه گذشته علایم انحراف دیده شده، گفت: «مطمئن باشید که این جریان یک جریان انحرافی است که با تدبیر حضرت آقا و بصیرت مردم و نخبگان، سرکوب شده و به نظر من کارشان تمام است و هر چه قدر هم که ظرف چند روز گذشته رنگ عوض کردند و مصاحبه‌هایی به طرفداری ظاهری از ولایت فقیه انجام دادند ثمر نداشته و آنها شناخته شده‌اند.»

خورشیدی با تاکید بر اینکه کار این جریان تمام شده است، گفت: «هرچند که این جریان در آینده ممکن است دنبال مجلس، ریاست جمهوری و شوراها باشند ولی یقین بدانید که موفق نخواهند شد.»

این عضو ارشد ستاد انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد در سال 84، پا گذاشتن روی ولی فعلی و نوید دادن به ظهور امام زمان که زمان ظهورش را کسی نمی‌داند را از جمله عقاید جریان موسوم به انحرافی نامید و گفت: «اینها را همان آقایی که می‌گوید قرن بیست و یکم قرن ظهور است و برای ظهور امام زمان وقت تعیین می‌کند، می‌گوید. اینها بر خلاف روایات و احادیث مسلم است.»

وی با اشاره به بازداشت تعدادی از افرادی که گفته می‌شود از اعضای اصلی این جریان هستند، گفت: «این افراد مطالب زیادی را گفته‌اند. مدیر این جریان هم مشخص است که کیست. مطمئن باشید که با اینها برخورد خواهد شد چرا که عدم برخورد با اینها مساوی است با انحراف از انقلاب.»

پدر داماد محمود احمدی‌نژاد در این باره که گفته می‌شود شخصی به نام عباس غفاری که متهم به جن گیری است با برخی از نزدیکان رئیس جمهور در ارتباط بوده‌ است، گفت: «بعید می‌دانم که این شخص با شخص آقای احمدی نژاد ارتباط داشته باشد ولی ایشان اعتراف زیادی کرده و ارتباطش هم با همان کسی که شما می‌شناسید.»

خورشیدی اضافه کرد: «باید مرز بندی کنیم و درباره آقای احمدی‌نژاد پیش از آقا قضاوت نکنیم.»

وی تاکید کرد: «کار این جریان به یکی دو سال نمی‌رسد چرا که نه از سوی مردم به آنها اقبال می‌شود، نه از سوی حاکمیت و نه از سوی نخبگان بنابراین بی خودی زور می‌زنند. کار آنها تمام است، افکارسنجی‌ها هم همین را می‌گویند.»

خورشیدی در پایان توضیح داد: «آن گونه که در اخبار و روایات آمده است و عقل سلیم می‌گوید زمان ظهور امام زمان را حتی خود امام هم نمی‌داند و می‌فرماید دعا کنید که ظهور نزدیک شود. بنابراین این ادعا، انحراف محض است.»

وی ادامه داد: «متاسفانه این آقایان ول کن این حرف‌ها نیستند و می‌خواهند دنبالش را بگیرند و یک مشکل اساسی درست کنند. خوشبختانه خدا کمک کرد تا قبل ایجاد مشکل، موضوع حل شد. من طی مصاحبه‌های دیگری، در این باره مفصل سخن خواهم گفت.»


پاسخ رهبر انقلاب به نامه خاتمی

جهان:

رهبر انقلاب در نامه خود به نایب رئیس مجلس ششم نوشته‌اند: جنجال بویژه در محضر افكار عمومى ملت عزیز كه براى رفع مشكلات خود چشم به شماها و دیگر مسئولان قواى سه‏گانه دوخته است، كارى بر خلاف مصالح ملى و در نزد خدا و مردم ناپسندیده است...

متن کامل پاسخ ایشان به نایب رئیس وقت مجلس شورای اسلامی در ادامه می‌آید.

بسم‏ اللَّه‏ لرّحمن‏ الرّحیم‏
جناب آقاى محمدرضا خاتمى - نائب رئیس مجلس شوراى اسلامى‏

باسلام و تحیت نامه‏ ى جنابعالى و هیئت رئیسه محترم در باره‏ى مشكل اخیر چند نفر از نمایندگان مجلس شوراى‏ اسلامى‏ ملاحظه شد. همانطور كه میدانید در مورد این پیش آمد و امثال آن هیچ بن‏بست قانونى وجود ندارد و همه‏ ى راه حلها در قانون اساسى پیش‏بینى شده است.

اینجانب نمایندگان محترم مجلس و نیز مسئولان محترم قوه‏ ى قضائیه را به پیمودن راههاى قانونى و تمكین در برابر قانون دعوت میكنم و از مجادله‏ ى بیهوده در امرى كه مجراى قانونى آن مشخص است، برحذر میدارم. اختلاف و جنجال بویژه در محضر افكار عمومى ملت عزیز كه براى رفع مشكلات خود چشم به شماها و دیگر مسئولان قواى سه‏گانه دوخته است، كارى بر خلاف مصالح ملى و در نزد خدا و مردم ناپسندیده است. وظیفه‏ ى همه‏ ى شما این است كه در هر مسئولیتى هستید به فكر رفع مشكلات مردم باشید.

نمایندگان محترم مجلس موظف به نظارت و تذكر و انتقادند و در اجراى این وظیفه كسى حق تعرض به آنان را ندارد. البته آنان حق ندارند از مرزهاى قانونى تجاوز كنند . قوه‏ ى قضائیه نیز موظف به تعقیب قانون شكنان است و باید با متخلفین قاطعانه رفتار كند. آن قوه نیز حق ندارد از حدود قانونى خود در قضاء و مقدمات آن تجاوز كند. مجلس باید حرمت قوه‏ ى قضائیه را حفظ كند و قوه‏ ى قضائیه نیز باید حرمت مجلس شوراى اسلامى را نگاه دارد براى همه‏ ى این وظائف، قانون، موجود و گویا است و اگر ابهامى وجود داشته باشد مرجع ابهام را هم قانون معین كرده است.

توفیقات همه‏ ى شما را از خداوند متعال مسئلت می‌كنم.
سید على خامنه ‏اى - ۰۸/۱۰/۱۳۸۰

البته محمدرضا خاتمی و سایر نمایندگان دوم خردادی تاکیدات و فرامین هوشمندانه رهبر انقلاب را مورد توجه قرار ندادند و دست به اقداماتی در جهت خلاف منافع ملی زدند و مجلس را وارد بازی‌های سیاسی در جهت مقاصد خود کردند.مجید


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic